● Norint suprojektuoti patogią ir funkcionalią virtuvę, didelis dėmesys turi būti kreipiamas į baldų išdėstymą. Dėstant baldus virtuvėje svarbu nepamiršti apie darbo trikampį, kurį sudaro šaldytuvas, plautuvė ir dujinė/elektrinė viryklė. Optimaliausias atstumas tarp šio trikampio kraštinių yra nuo 3 iki 6 metrų. Atstumas didesnis nei 6 metrai sąlygoja beprasmį vaikščiojimą po virtuvę, o mažesnis už 3 metrus – sukuria ankštumo pojūtį.

Galimas virtuvės baldų išdėstymas

Vienoje eilėje išdėstyti virtuvės baldai

Tokiu būdu dėstomi baldai tuo atveju, kai virtuvė yra labai maža, arba kai didelėje virtuvėje norima atskirti maisto ruošimo ir valgymo zonas. Šiuo atveju, laikantis darbo trikampio principo, rekomenduojama tarp viryklės ir šaldytuvo planuoti plautuvę, be to pageidautina, kad tarp viryklės ir plautuvės liktų pakankamai vietos ir darbastaliui.

Dviem eilėmis išdėstyti virtuvės baldai

Toks virtuvės baldų išdėstymas tinka virtuvėms, kurios yra praeinamos. Viryklę ir plautuvę rekomenduojama planuoti vienoje virtuvės pusėje, o šaldytuvą – kitoje. Tokiu būdu bus išsaugotas darbo trikampis ir pakankamai vietos liks darbastaliui.

L formos virtuvės baldų išdėstymas

Tai nedidelėms, kvadrato formos virtuvėms tinkantis baldų išdėstymas.

U formos virtuvės baldai

Planuojant U formos virtuvę, galima sukurti labai patogų darbo trikampį, tačiau būtina, kad priekinė siena būtų ne mažesnė kaip 250 cm ilgio, o atstumas tarp šoninių sienų nuo 120 iki 280 cm. Jeigu Jūsų virtuvė yra mažesnė, gali būti, jog virtuvėje jausis ankštumo pojūtis, didesnių matmenų virtuvė sąlygoja beprasmį vaikščiojimą.

Virtuvės baldai su sala

Dar vienas, šiuo metu labai populiarus virtuvės baldų išdėstymas, kai papildomu darbastaliu su spintele atskiriamos virtuvės ir valgomojo zonos. Esant galimybei darbastalyje gali būti montuojami viryklė, plautuvė o spintelėje stalčiai ir orkaitė. Tokiu atveju reikėtų nepamiršti numatyti vietą ir paruošti tvirtinimus pakabinamam erdviniam garų surinkėjui.